Moczenie nocne u dziecka

Polecamy tu strony WWW, blogi i serwisy. Znasz dobrą stronę i chcesz się tym podzielić z innymi? Napisz!
Awatar użytkownika
esti
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:40

Moczenie nocne u dziecka

Post autor: esti »

Czy ktoś z Was zna ten problem? My właśnie jesteśmy w trakcie leczenia syna, od wrzesnia zerówka, a wciąż moczył się w nocy, więc już najwyższa pora, żeby działać. Pediatra polecił nam stronę www.suchyporanek.pl, mnóstwo przydatnych informacji. Jesteśmy juz pod opieką nefrologa, mam nadzieję, że na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Może macie jeszcze jakieś rady dla innych rodziców w takiej sytuacji?
Awatar użytkownika
Namia
Posty: 17
Rejestracja: 20 lip 2020, 19:54

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Namia »

Możesz powiedzieć mniej więcej jak wygląda leczenie takiego problemu jak moczenie nocne? Wiem, że sporo osób ma z tym problem u swoich dzieci..
Awatar użytkownika
esti
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:40

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: esti »

Myślę, że to zależy od konkretnego przypadku i tego, co zaleci lekarz. U nas jest to alarm wybudzeniowy akurat. Stosujemy od miesiąca póki co. Sporo informacji znajdziesz na tej stronie, którą poleciłam
Awatar użytkownika
leonora.heaney
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: leonora.heaney »

Może warto w takim przypadku udać się do odpowiedniego specjalisty na konsultacje.
Awatar użytkownika
dramek
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:08

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: dramek »

Na https://suchyporanek.pl/ksiazka/ jest też świetny audiobook do pobrania, czyta Wiktor Zborowski, mojemu dziecku się bardzo spodobało. Przyjemnie sie tego słucha, jest kilka części po niecałe 10 minut.
Sabina

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Sabina »

Słuchajcie, ja przychodzę z pytaniem. Jak wygląda kwestia tego alarmu wybudzeniowego? Przyznaję, że biję się z myślami od jakiegoś czasu, czy kupić dla dziecka, żeby nie czuło dyskomfortu...
KingaZ

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: KingaZ »

Ja mogę polecić stosowanie alarmu, bo u mnie sprawdziła się ta metoda. Dziecko ma założoną sondę w majtkach i w kontakcie z wilgocią alarm wydaje dźwięk, na który dziecko się wybudza i może skończyć siku w toalecie. Po jakimś czasie regularnego stosowania alarmu wykształca się u dziecka nawyk wstawania na siku i alarm można odstawić. W kwestii dyskomfortu - jeśli alarm jest dobrze założony, to nie powoduje żadnego ucisku czy czegoś takiego.

orange infolinia przedłużenie umowy
Awatar użytkownika
esti
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:40

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: esti »

Sabina, czy konsultowałaś przypadek Twojego dziecka z lekarzem? Alarm to dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze wystarcza.
Iśka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Iśka »

A gdzie można kupić taki alarm wybudzeniowy, bo pierwszy raz o czymś takim słyszę?
Śabina

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Śabina »

esti pisze: ↑28 wrz 2020, 9:36 Sabina, czy konsultowałaś przypadek Twojego dziecka z lekarzem? Alarm to dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze wystarcza.
Tak, oczywiście! W pierwszej kolejności była teleporada i samą kwestię alarmu wybudzeniowego też zdążyłam już z nim omówić. Będziemy sprawdzać czy u nas pomoże :)

e ets
Żaneta

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Żaneta »

Iśka pisze: ↑29 wrz 2020, 13:23 A gdzie można kupić taki alarm wybudzeniowy, bo pierwszy raz o czymś takim słyszę?
Ja kupowałam alarm wybudzeniowy przez internet, ale możesz poszukać też w sklepach medycznych. To takie urządzenie, które ma umożliwić dziecku załatwienie potrzeby w toalecie. Końcówka znajduje się w bieliźnie i przy pierwszym kontakcie z wilgocią, budzi dziecko, żeby mogło dokończyć w wc. Uczy nawyków.
Mońka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Mońka »

Śabina pisze: ↑29 wrz 2020, 21:14
esti pisze: ↑28 wrz 2020, 9:36 Sabina, czy konsultowałaś przypadek Twojego dziecka z lekarzem? Alarm to dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze wystarcza.
Tak, oczywiście! W pierwszej kolejności była teleporada i samą kwestię alarmu wybudzeniowego też zdążyłam już z nim omówić. Będziemy sprawdzać czy u nas pomoże :)
To super, czyli jednak zdecydowałaś się na wypróbowanie tej metody :) Warto do tego wypełniać dzienniczek mikcji, który możesz pobrać ze strony suchego poranka. Napisz koniecznie jak postępy, trzymamy kciuki!
Ośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Ośka »

Dziewczyny, bardzo fajny audiobook jest do pobrania za darmo ze strony suchego poranka - może spodoba się też Waszemu dziecku, bohaterem jest chłopiec, który ma problem z moczeniem, dla mnie rewelacja!
Awatar użytkownika
esti
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:40

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: esti »

Iśka pisze: ↑29 wrz 2020, 13:23 A gdzie można kupić taki alarm wybudzeniowy, bo pierwszy raz o czymś takim słyszę?
W aptece, sklepie medycznym, w internecie. Jest bez recepty, ale polecam konsultacje z lekarzem, jeśli jeszcze nie byłaś.
Rośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Rośka »

Wiecie co, przyznaję, że mnie trochę załamuje już ta sytuacja z moczeniem mojego syna. Zamówiłam ten alarm wybudzeniowy, ale stresuję się, że to nie będzie zbyt komfortowe dla dziecka, jakie macie z tym odczucia?
Iśna

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Iśna »

Mamusie, a czy któraś z Was orientuje się, czy w przypadku moczenia nocnego u dziecka mozna stosować jakąś farmakologię?
łokssa

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: łokssa »

czasami jest to niezbędne, przy problemach moczenia się trzeba działać szybko, wejdź sobie na https://suchyporanek.pl/ tam znajdziesz dużo informacji, niezbędna będzie wizyta u nefrologa
Dańka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Dańka »

Rośka pisze: ↑29 paź 2020, 19:31 Wiecie co, przyznaję, że mnie trochę załamuje już ta sytuacja z moczeniem mojego syna. Zamówiłam ten alarm wybudzeniowy, ale stresuję się, że to nie będzie zbyt komfortowe dla dziecka, jakie macie z tym odczucia?
I jak poszło? Na pewno bardziej niekomfortową sytuacją dla dziecka będzie moczenie łóżka, a alarm, jeśli jest dobrze założony, nie powoduje żadnego dyskomfortu i dziecko dosyć szybko się przyzwyczaja do tego.
Rośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Rośka »

Nie chcę zapeszać, ale chyba dzięki alarmowi zaczynam widzieć różnicę. Wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu, ale tak jak mówię, wiem, że jeszcze nie wygraliśmy.
Dańka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Dańka »

Rośka i jak Twoje dziecko zareagowało na alarm wybudzeniowy, bo pamiętam, że tego się bardzo bałaś. To super, że są postępy, informuj nas jak idzie :)
Rośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Rośka »

Dańka pisze: ↑30 gru 2020, 15:42 Rośka i jak Twoje dziecko zareagowało na alarm wybudzeniowy, bo pamiętam, że tego się bardzo bałaś. To super, że są postępy, informuj nas jak idzie :)
Bardzo dobrze, nie sądziłam, że tak szybko załapie mechanizm, ściągnęliśmy z https://suchyporanek.pl/ksiazka/ audiobook do słuchania, bardzo sie dziecku spodobała
Lośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Lośka »

[/quote]
Bardzo dobrze, nie sądziłam, że tak szybko załapie mechanizm, ściągnęliśmy z https://suchyporanek.pl/ksiazka/ audiobook do słuchania, bardzo sie dziecku spodobała
[/quote]

A o czym jest ten audiobook? To jest dla starszych czy młodszych dzieci? Super, że robicie postępy z alarmem, wytrwałości :)
Rośka

Re: Moczenie nocne u dziecka

Post autor: Rośka »

Lośka pisze: ↑28 lut 2021, 17:06
Bardzo dobrze, nie sądziłam, że tak szybko załapie mechanizm, ściągnęliśmy z https://suchyporanek.pl/ksiazka/ audiobook do słuchania, bardzo sie dziecku spodobała
[/quote]

A o czym jest ten audiobook? To jest dla starszych czy młodszych dzieci? Super, że robicie postępy z alarmem, wytrwałości :)
[/quote]
historyjka o chłopcu, myślę, że i dla młodszych i dla starszych się nada, na pewno to będzie tez fajna baza do rozmów z dzieckiem
ODPOWIEDZ