Borelioza

Szukasz porad i opinii dotyczących zakupów czy konkretnego sklepu? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
moncler
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:39

Borelioza

Post autor: moncler »

Jakie badania wykonać po ugryzieniu przez kleszcza?
Awatar użytkownika
gleason.freeman
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: gleason.freeman »

Coraz powszechniej stosowaną metodą jest badanie kleszcza Warszawa https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-warszawa/. Wykonywany jest test laboratoryjny, który stwierdza obecność w kleszczu chorobotwórczych patogenów lub ich brak. Trzeba mieć na uwadze, że jedynie szybka diagnoza daje możliwość uniknięcia poważnych powikłań i całkowitego wyleczenia.
Fuńka

Re: Borelioza

Post autor: Fuńka »

moncler pisze: ↑05 lip 2020, 19:30 Jakie badania wykonać po ugryzieniu przez kleszcza?
Przede wszystkim warto zadbać o to by do ugryzienia przez kleszcza nie doszło. W ogóle warto zapoznać się z tym problemem - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 ,tym bardziej ,że już niebawem kleszcze zaczną żerować.Potrzebują dodatniej temperatury by zacząć szukać pożywienia, więc musimy mieć się stale na baczności. Oczywiście nie każde ukąszenie równa się boreliozie, bo około 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii wywołującej chorobę ale czy chcemy ryzykować nasze zdrowie ?
Różowa Pantera

Re: Borelioza

Post autor: Różowa Pantera »

Już za kilka tygodni temat ukąszeń przez kleszcze i boreliozy powinniśmy znać na wylot.Nigdy bowiem nie wiemy kiedy dojdzie do ukąszenia przez tego pajęczaka. Powszechnie się twierdzi ,że około 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii, która wywołuje boreliozę. Zresztą sami poczytajcie - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ .To krótka lektura ale ważnych treści wiele.
ODPOWIEDZ