Jak zwalczyć chwasty?

Polecamy tu strony WWW, blogi i serwisy. Znasz dobrą stronę i chcesz się tym podzielić z innymi? Napisz!
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 36
Rejestracja: 20 lip 2020, 8:47

Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: farah557 »

Planuję zacząć przygotowywać ziemię pod kostkę brukową. Chciałabym w przyszłości uniknąć problemu wyrastających pomiędzy szczelinami chwatów, które ciężko będzie usunąć. Zastanawiam się nad zastosowaniem tego środka https://www.effect24h.pl/. Stosowaliście go w swoich ogrodach? Jak oceniacie jego skuteczność?
Awatar użytkownika
leonora.heaney
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: leonora.heaney »

Chwasty należy zwalczać odpowiednimi środkami chemicznymi.
Awatar użytkownika
bobbie52
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, 12:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: bobbie52 »

Jest wiele różnych preparatów, można zapytać się o nie w sklepie ogrodniczym.
rełka3

Re: Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: rełka3 »

No na pewno są specjalne środki na to. Na przykład na https://www.sklepdaglezja.pl/manufactur ... obojcze-ch Środki chwastobójcze Target są dostępne :) moim zdaniem warto właśnie kupować takie produkty ze sprawdzonych źrodel i sklepow
Yulkaa

Re: Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: Yulkaa »

Od paru lat stosuję wyłącznie naturalne środki ochrony roślin, w tym również naturalnie zwalczam chwasty. Jeżeli jednak chodzi o usuwanie chwastów, to chyba czasem nie ma wyjścia i trzeba postawić na chemię. Poza tym ja w moim małym ogródku mam zupełnie inną perspektywę niż osoby prowadzące duże gospodarstwo. Wracając jednak do tematu, to tutaj jest trochę przydatnych informacji: https://maly-zielony-zakatek.blogspot.c ... iczne.html jednak nie wyczerpuje tematu. Moim głównym źródłem informacji są różnego rodzaju blogi ogrodnicze no i wiedza moich znajomych, którzy od wielu lat bardzo dobrze znają temat. Póki mogę, to ręcznie usuwam chwasty, ale jak wspomniałam wyżej, mój ogród nie jest wielki, więc jest to dość proste i szybkie. Zresztą zależy też jakie chwasty, bo niektórym pozwalam rosnąć w miejscach, w których nie przeszkadzają. U mnie jest to tak zwany ogródek kwiatowy. Tam rośnie chaber bławatek, piołun, rumianek i parę innych roślinek, które wykorzystuję w celach leczniczych. Niestety wydaje mi się, że popularność ziół jako stosowanych w domowej apteczce spada, a szkoda. Bo takie zioła, które masz pod kontrolą, są zdecydowanie lepsze, bo w przeciwieństwie tych ze sklepu, doskonale wiesz, skąd pochodzą. Także nie zawsze chwasty należy traktować jako zło, które koniecznie z ogrodu trzeba usunąć. Lepiej podlać i pozwolić na swobodny wzrost - owszem, często kosztem pięknego, równiutko skoszonego trawnika. Czasem warto trochę ich zostawić, chociażby dla owadów zapylających, żeby miały co jeść wiosną ;)
Żołądź

Re: Jak zwalczyć chwasty?

Post autor: Żołądź »

Często zastanawiam się nad wpływem herbicydów na jakość plonu. Ostatnio trafiłem na interesujące badania na temat tego zagadnienia na https://www.syngenta.pl/blog/srodki-och ... /herbicydy i okazuje się, że odpowiedni wybór i zastosowanie herbicydu może znacząco wpłynąć na poprawę jakości zbiorów.
ODPOWIEDZ