Likwidacja spółki

Polecamy tu strony WWW, blogi i serwisy. Znasz dobrą stronę i chcesz się tym podzielić z innymi? Napisz!
Awatar użytkownika
Kawoszka
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2019, 10:31

Likwidacja spółki

Post autor: Kawoszka »

Jak zlikwidować spółkę akcyjną?
Awatar użytkownika
Pamelka
Posty: 434
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:39

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Pamelka »

Jednym z rodzajów spółki kapitałowej jest właśnie spółka akcyjna Likwidacja jej musi się składać z pewnych etapów. Sądzę, że najlepiej byłoby się tutaj zgłosić do jakiegoś prawnika, który się tym zajmuje ;)
Awatar użytkownika
Ilonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2020, 17:28

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Ilonka »

Jak chcesz pozbyć sie swojej spółki to może zamiast ją likwidować to lepiej będzie sprzedać? są firmy takie jak te https://sprzedajspolke.pl/ w której możesz sprzedać swoją spółkę z wszystkimi zobowiązaniami. Pracują tam ludzie tacy sami jak my i wiedzą że każdy biznesplan może paść, tymbardziej w dobie pandemii jaką mamy w kraju.
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2020, 19:16

Re: Likwidacja spółki

Post autor: terenia »

Obecnie czasy nie sprzyjają rozwojowi wielu biznesów, ale czy musisz likwidować firmę? Nie da się nic zrobić? Analizą finansowa zająć może się kancelaria Lexa - spec od oddłużania. Na rynku działają wiele lat, sporo sukcesów i majątki uratowane od licytacji chociażby. Podpytaj, na stronie masz kontakt w wybranych oddziałach kancelarii.

imadło maszynowe 160
Awatar użytkownika
nudla
Posty: 79
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Likwidacja spółki

Post autor: nudla »

Ja niestety nie wiem jak wygląda ta kwestia. Sama jestem właścielem spółki od niedawna i z tego co się dowiedziałam, to muszę jak najszybciej zainteresować się rejestrem akcjonariuszy. Nie wiem tylko jak tutaj ma się rejestr akcjonariuszy koszty Wiecie coś na temat cen?
Awatar użytkownika
mmurray
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2020, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Likwidacja spółki

Post autor: mmurray »

Czy nie lepiej sprzedać taką spółkę? Wiem, że likwidowanie jej nie przynosi najlepszych efektów.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 36
Rejestracja: 20 lip 2020, 8:47

Re: Likwidacja spółki

Post autor: farah557 »

Skontaktuj się z https://www.kancelaria-walterowicz.pl/. Znajomy korzystał z ich doradztwa, kiedy ogłaszał upadłość swojej firmy. Sprawnie i szybko przeprowadzili go przez wszystkie etapy likwidacji działalności gospodarczej.

mapa fotoradarów google
Awatar użytkownika
Ania33
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2020, 14:29

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Ania33 »

Moim zdaniem warto udać się z ta sprawą do profesjonalisty, który zna się na prawie jak https://www.pawelczyk-kozik.pl/biznes.html zajmują się takimi rzeczami od wielu lat dlatego mają spore doświadczenie, a taka pomoc pozwoli uniknąć wielu problemów.
kondziu

Re: Likwidacja spółki

Post autor: kondziu »

Skontaktujcie się z tą kancelarią http://escreo.nstrefa.pl/ , od lat zajmują się działaniami anty egzekucyjnymi, chronią majątek i oddłużają osoby prywatne i firmy. Znają skuteczne sposoby
Awatar użytkownika
jorka
Posty: 112
Rejestracja: 05 gru 2019, 13:50

Re: Likwidacja spółki

Post autor: jorka »

Ciężko mi powiedzieć, jak dokładnie wygląda likwidacja spółki. Nigdy nie interesowałam się tym tematem. Natomiast, jeśli chodzi o rejestr akcjonariuszy to z pewnością mogę polecić wam usługi https://qsecurities.pl/uslugi-rejestr-akcjonariuszy/ z których sama mam okazję korzystać.
Awatar użytkownika
Marysia82
Posty: 80
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:37

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Marysia82 »

A może zamiast sprzedawać polską spółkę, warto spróbować swoich sił na innym rynku? W ten sposób można rozwinąć swoje umiejętności. Na przykład łatwo można wejść na rynek brytyjski, rejestrując spółkę Limited. Ta firma zajmuje się wszystkimi formalnościami https://www.taxangels.pl/ . Oni też udostępniają zarejestrowanym firmom adres w Londynie, w ten sposób nie trzeba nawet wyjeżdżać do Anglii.
Awatar użytkownika
rumaczek
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:46

Re: Likwidacja spółki

Post autor: rumaczek »

Liczę na to, że ja również szybko nie będę musiał likwidować spółki i tym bardziej, że ja dopiero chcę zacząć. Wiem również, że firma http://www.thompsonstein.com/ jest w stanie zapewnić każdego całkowite wsparcie prawnopodatkowe w przypadku spółek za granicą.
Ącki

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Ącki »

Ogólnie ja jeszcze nigdy nie miałem okazji likwidować spółki gdyż tak naprawdę jeszcze jej nie mam. Za to mogę każdemu polecić zapoznanie się z ciekawym artykułem http://hftsem.com.pl/5-zalet-zakupu-gotowej-spolki/ ponieważ sam zakup gotowej spółki jest na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem i posiada również szereg zalet.
Pierożek

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Pierożek »

No ja jeszcze niestety nie mam nawet spółki więc również nie bardzo mam w planach przeprowadzenia jej likwidacji. Właśnie bardziej w drugą stronę i interesuje mnie to aby taką spółkę założyć i w tej formie prowadzić moją działalność gospodarczą. Bardzo dokładnie także w artykule https://www.epuap.pl/spolka-cywilna-a-j ... ie-roznia/ została opisana kwestia o tym jakie są różnice pomiędzy spółką jawną oraz spółką cywilną. Myślę, że taka wiedza jest niezwykle potrzebna.
Cyfrowy

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Cyfrowy »

Dla wielu Estonię kojarzy się głównie z pięknymi krajobrazami i bogatą historią. Jednak dla przedsiębiorców to również kraj pełen możliwości. Nowoczesne prawo, korzystne warunki dla biznesu oraz innowacyjne podejście do technologii to tylko niektóre z powodów, dla których warto założyć tam spółkę. Aby dowiedzieć się więcej, polecam odwiedzenie strony https://www.thompsonstein.com/spolka-za ... w-estonii/ gdyż dostarczy ona cennych informacji dla potencjalnych inwestorów.
Sławomir

Re: Likwidacja spółki

Post autor: Sławomir »

Jeżeli potrzebujecie pomocy z zakresu doradztwa prawnego, to zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić ofertę kancelarii prawnej na stronie - https://wrzecionek.com.pl/ . Wielokrotnie korzystałem z ich usług i nigdy nie było najmniejszego problemu.
ODPOWIEDZ