Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Szukasz porad i opinii dotyczących zakupów czy konkretnego sklepu? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
rudka
Posty: 59
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:34

Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: rudka »

Cześć wszystkim! Wiosna przyszła więc pora zabrać się za ogrodowe porządki. U mnie akurat będzie dużo pracy przy żywopłocie i drzewkach. Myślę, że tu by się przydała pomoc w postaci dobrych narzędzi - pilarek, sekatorów elektrycznych etc. Co uważacie? Chciałam zamówić od marki https://www.stiga.pl/sklep/pielegnacja-drzew . Też używacie takich sprzętów?
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 36
Rejestracja: 20 lip 2020, 8:47

Re: Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: farah557 »

Pamiętaj, aby dobrze zaplanować cięcie drzewek - niektóre gatunki tniemy na wiosnę, inne dopiero przez pierwszymi przymrozkami. Poczytaj na https://www.ogarnijogrod.pl/jak prawidłowo dbać o roślinność w ogrodzie, czy sadzie :)
Miśka

Re: Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: Miśka »

Ja ostatnio bardzo fajne porady znalazłam na stronie https://www.lovethegarden.com/pl-pl/art ... a-i-krzewy . Przyznam, że czasem warto szukać czegoś konkretnego właśnie z informacji w sieci, bo najczęściej są to informacje sprawdzone i przetestowane przez osoby piszące na własnych doświadczeniach.
Miłka

Re: Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: Miłka »

No na pewno trzeba poświęcić im trochę czasu, żeby się zawsze dobrze prezentowały. Na https://www.sklepdaglezja.pl/category/nawozy możesz sobie pozamawiać nawozy, przydadzą się. A mają je w dobrych cenach i można do roślin dopasować. No i podlewanie regularne, same deszcze to za mało
Maniek

Re: Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: Maniek »

Samo dbanie o naszą zieleń w ogrodzie jest niezwykle ważna i myślę, że dość ważną sprawą jest samo ich podlewanie. Ja także chciałbym od razu każdego zachęcić do zapoznania się z bardzo ciekawym wisem https://ogrody24.pl/blog/post/susza-narastajacy-problem gdzie właśnie dokładnie opisano jakim problemem jest narastająca susza.
Pijawka

Re: Pielęgnacja drzewek i krzewów ogrodowych

Post autor: Pijawka »

Montaż i konserwacja pompy do deszczowni to również ważne aspekty, na które należy zwrócić uwagę. Prawidłowy montaż i regularna konserwacja zapewniają długą żywotność i niezawodność pompy. Instrukcje montażu i wskazówki konserwacyjne dla pomp do deszczowni znajdziesz na https://eko360.pl/wszystko-o-pompach-do-deszczowni/ i po prostu fajnie o tym wiedzieć.
ODPOWIEDZ