Co na nicienie w trawniku

Wątek dla wielbicieli ogrodnictwa. Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach z asortymentem przydatnym przy urządzaniu ogrodu, sadzeniu kwiatów i krzewów i pielęgnacji roślin.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 36
Rejestracja: 20 lip 2020, 8:47

Co na nicienie w trawniku

Post autor: farah557 »

Od pewnego czasu mój trawnik marnieje w oczach. Szukałam różnych przyczyn tego problemu, lecz póki co bezskutecznie. Czytałam, że to mogą być nicienie. Spotykał się ktoś z Was z tym szkodnikiem? Czy go zwalczać? Czy taki produkt https://p-drakol.pl/będzie dobrym rozwiązaniem?
Awatar użytkownika
Marysia82
Posty: 80
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:37

Re: Co na nicienie w trawniku

Post autor: Marysia82 »

Mam trawnik i też walczyłam z nicieniami. Taki preparat może pomóc się ich pozbyć, ale samej trawy to nie zregeneruje. Po usunięciu nicieni musisz zregenerować trawnik. Na rynku znajdziesz mieszkanki traw jak ta https://ogrodniczy.com/nasiona-traw/nas ... lobalgrass , które przeznaczone są właśnie do takiej regeneracji. Trawa będzie ładna, a i stan gleby się poprawi.
Grażka59

Re: Co na nicienie w trawniku

Post autor: Grażka59 »

Wiecie, że jesień to idealny moment na wysiew trawy? Można tez dosiać trawę w zniszczonych przez szkodniki i choroby rejonach. Na stronie sklepu ogrodniczego https://www.target.com.pl/produkty/traw ... iona-traw/ znajdziecie dużo różnych mieszanek nasion trawy, więc można dobrać coś do swojego ogrodu.
ODPOWIEDZ